Purchase your Family Ticket (2 adults - 2 children) online for €26; Sunday, 29 March, we are open from 11:00 a.m. to 1:00 p.m.

Workshop prepareren 2026

Meivakantie? Kom prepareren! Op zaterdag 2 mei kun je in het Missiemuseum aan de slag met het prepareren van een vlinder of kever, onder begeleiding van de ervaren Loes Verstraete, die al vier jaar achtereen deze workshops begeleidt. Kies jouw moment en doe mee:


Een vlinder is een insect. Dat kun je zien aan de bouw van het lichaam: net zoals andere insecten heeft een vlinder een kop, een borststuk en een achterlijf. Aan het borststuk zitten zes pootjes en de vleugels. Een vlinder heeft vier vleugels: twee voorvleugels en twee achtervleugels. Kleine schubben op de vleugels zorgen voor de kleuren en patronen. Aan de vorm en kleuren van de vleugels kun je verschillende vlinders herkennen.

Kevers, ook wel torren of schildvleugeligen. We kennen op aarde meer dan 350.000 verschillende soorten kevers! Het zijn insecten. Ze hebben dus zes poten en een lijf dat bestaat uit drie stukken: kop, borststuk en achterlijf. Bij sommige kevers kun je die driedeling goed zien.

Back to overview